Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Depilacja laserowa uchodzi on niedawna za bardzo skuteczną metodę usuwania owłosienia z powierzchni ciała. Jej skuteczność jest duża z uwagi na to, że wykazuje silne działanie na włosek już od samego korzenia. Dlatego po zabiegu laserowej depilacji problem zostaje zażegnany na bardzo długi czas. Poza tym laser nie jest przyczyną powstawania podrażnień, jak to ma miejsce podczas klasycznych metodach depilacji, dlatego zaleca się go przede wszystkim osobom ze skórą szczególnie wrażliwą. Zabieg tego typu nie należy do najtańszych, ale decydując się na niego można mieć pewność, że przez długi czas nie będzie potrzeby sięgania po depilator lub wosk.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Po przeprowadzeniu czynności wstępnych, którymi są odpowiedzi na pytania odnośnie ogólnego stanu zdrowia, zażywanych leków i przebytych chorób, które mogłyby pociągać za sobą ewentualne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, przeprowadza się w pierwszej kolejności próbę uczuleniową, aby upewnić się, że skóra klienta nie objawia niepożądanych reakcji. W wypadku, kiedy nie stwierdza się problemów skórnych, rozpoczyna się wykonywanie zabiegu.

Zabieg polega na kierowaniu promienia laserowego na podstawę włosa, a jego energia jest pochłaniana przez barwnik, który znajduje się w mieszku włosowym . W trakcie bardzo krótkiej chwili podnosi się w nim temperatura, powodując jego zniszczenie i niemożność wyprodukowania nowego włosa.

Zabieg ten jest bezpieczny i nie ma żadnych powodów do obaw. Zresztą należy wiedzieć o tym, że włosy nie wzrastają równomiernie i tylko część z nich znajduje się w fazie wzrostu, a dokładnie w tej fazie są na tyle wrażliwe na światło lasera, że możliwe staje się ich zniszczenie. Tak więc zabiegi należy powtarzać kilkukrotnie, aby uzyskać efekt, który będzie się mógł utrzymać przez okres kilku lat.

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, który problemy z włoskami wyeliminuje raz na zawsze i w zasadzie nie jest to zabieg o działaniu stałym. Mieszek włosowy po jakimś czasie będzie się odnawiał, ale nie da się ukryć, że można to zatrzymać na bardzo długi okres czasu. Potem będzie znów można poddać się zabiegom laserowym i znów cieszyć się wydepilowaną skórą przez kolejne miesiące albo nawet lata. Na początku zabieg trwa trochę dłużej, ale z biegiem czasu będzie przypominał wizytę u fryzjera.

Czy każdy może poddać się temu zabiegowi?

Na pewno nie każdy może się poddać tego rodzaju zabiegowi, ale są to przypadki dość skrajne i przeciwwskazaniami są głównie problemy skórne, jak choroby skóry, niezagojone rany. Zdarzają się przypadki, kiedy lekarz dermatolog kategorycznie zabroni tego typu zabiegów.

Na pierwszej wizycie omówione zostaną wszelkie przeciwwskazania. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobry gabinet depilacji laserowej. Pomocna w podjęciu decyzji może być strona https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/poznan, gdzie można znaleźć najlepsze gabinety oferujące tego typu zabiegi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here