Wybierasz się na pedicure w Warszawie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Pedicure to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych zabiegów kosmetycznych. Estetyczne i zadbane stopy to bez wątpienia ważny atut kobiecej urody, ale nie tylko, ponieważ wypielęgnowane stopy zapewniają także komfort codziennego funkcjonowania. Do wyboru są różne rodzaje zabiegów, dlatego warto wiedzieć, jak one działają i który wybrać dla siebie.

Na czym polega zabieg pedicure?

Pedicure to zabieg kosmetyczny, który wykonywany jest na paznokciach u stóp. Swoim działaniem obejmuje także pielęgnację skóry całych stóp. Jest to podstawowy zabieg kosmetyczny, który ceniony był już w starożytnym Egipcie. Obecnie ma nie tylko działanie upiększające, ale również higieniczne czy lecznicze. Szeroki wybór przyborów i poradników sprawia, że podstawowe zabiegi można z łatwością wykonać samodzielnie. Jednak lepszym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce profesjonalistów, dlatego warto zarezerwować pedicure w Warszawie, gdzie oferta salonów jest największa.

Jakie są rodzaje pedicure?

W salonach można skorzystać z różnych rodzajów zabiegów – wybór jest uzależniony od potrzeb klienta. Bardzo popularny jest klasyczny pedicure kosmetyczny, który obejmuje usunięcie zrogowaciałego naskórka ze stóp, a także skrócenie i pielęgnację paznokci oraz skórek. Zabieg może być uzupełniony masażem.

Pedicure leczniczy oferowany jest wyłącznie przez gabinety specjalistyczne. Oprócz usuwania zrogowaciałego naskórka może obejmować również usuwanie powstałych na stopach zmian, np. odcisków, modzeli czy nagniotków. Jest to także zabieg, dzięki któremu można wyleczyć wrastające paznokcie. Największe walory relaksacyjne ma pedicure biologiczny, w którym wykorzystuje się głównie kąpiele oraz peelingi.

Kto nie może skorzystać z pedicure?

Pedicure jest przeciwwskazany w przypadku osób, które cierpią na grzybicę stóp, mają brodawki lub inne zmiany wirusowe – wówczas trzeba najpierw wyleczyć schorzenie. Zabiegu nie powinno się wykonywać także w przypadku dokuczliwych stanów alergicznych oraz w sytuacji, gdy na stopach znajdują się rany i skaleczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here