Bardzo zdrowo odżywiają się Włosi oraz Hiszpanie, a także Francuzi z południa i Grecy. Jedzą oni dużo warzyw, owoców, do posiłków dodają oliwy zamiast olejów rafinowanych. Ograniczają słodycze i popijają swoje posiłki niewielkimi ilościami wina.

Dzięki takiemu sposobowi odżywiania mają piękne cery, włosy, białe zęby i są bardzo urodziwi, o wspaniałych i szczupłych sylwetkach. Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi sporo witamin oraz minerałów. Dla takiej diety dobrze jest zrezygnować z innych dań, tłustych oraz bardzo niezdrowych i szkodliwych. Południowcy nie jadają golonki, tłustych, zawiesistych zup, ani nie dodają do wszystkiego ziemniaków. Jedzą je jedynie w małej ilości, stawiając na inne warzywa, owoce i chude mięsa.

Piją sporo wody mineralnej, uprawiają sporty. Dieta śródziemnomorska jest jedną z najzdrowszych diet w Europie. Polacy, Czesi, Rosjanie, Ukraińcy oraz Niemcy jedzą niezdrowo, tłusto, co wykańcza ich organizmy. Podsumowując, warto przestudiować przepisy kuchni śródziemnomorskiej, która jest modelową kuchnią europejską.

Powodzenia w testowaniu takich potraw na co dzień. Teraz swoją listę zakupów w sklepach spożywczych warto przekształcić na taką, która będzie zawierać dużo sałat i zielonych dodatków, wiele zdrowych owoców i warzyw. Do tego jako jeden z najważniejszych punktów – pyszna oliwa dobrej jakości, najlepiej z pierwszego tłoczenia, czyli virgin. Z początku może być trudno przyzwyczaić się do jej smaku, potem jednak w miarę upływu czasu powinno być już łatwiej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here