Krem na zimę

Zimą nasza skóra twarzy wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Mróz, śnieg, wiatr wszystkie te czynniki zewnętrzne sprawiają, że łatwo jest odmrozić skórę. Dodatkowo suche powietrze sprawia, że nasza skóra staje się odwodniona i może zacząć pękać.

Zimą powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny krem, który zadba w odpowiedni sposób o naszą skórę i zabezpieczy ją przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Cechy odpowiedniego, zimowego kremu do twarzy

Krem, pozbawiony wody w składzie

Aby krem odpowiednio chronił naszą skórę twarzy, przed mrozem i chłodnym wiatrem, powinien być pozbawiony wody. Krem, który bazuje na olejach lub tłustych masłach, świetnie natłuści i dodatkowo odżywi skórę twarzy zimową porą. Z reguły takie kremy są dość ciężkie i tłuste, dlatego wystarczy nałożyć jego niewielką ilość, aby nasz skóra była zabezpieczona.

Krem „woda w oleju”

Nie każdy krem, który ma w składzie wodę jest zły i należy go używać. Podstawą jest sprawdzenie składu. Jeśli krem jest tłusty, to mimo że znajdziemy w opisie wodę, posiada on również wiele dobroczynnych olejów (większość w składzie). Taki rodzaj kremu śmiało można stosować zimą.

Przeczytaj też: http://www.piotrnatanek.pl/zaburzenia-odzywiania-jakie-rodzaje-wyrozniamy/

Krem, pozbawiony gliceryny

Jeżeli wybrany przez nas krem, na początkowych pozycjach w składzie ma glicerynę, powinniśmy go odstawić. Ponieważ gliceryna wiąże wodę, w wyniku tego skóra wystawiona na mróz może zacząć pękać. Bardzo często możemy się z tym spotkać, stosując pomadki do ust.

Gliceryna jest polecana w sezonie letnim, jeżeli chodzi o zimę powinniśmy szukać kremu, który w składzie ma parafinę, oleje lub wosk pszczeli.

Krem zawierający parafinę

Parafina jest świetnym składnikiem kremów zimowych, do skóry twarzy. Jej zaletą jest to, że zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, co stanowi świetną ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Krem z filtrem UV

Nawet w sezonie zimowym powinniśmy stosować kremy z filtrem UV. Najbardziej polecane są kremy, które posiadają filtr mineralny, dzięki któremu promienie słoneczne zostaną odbite, a nie pochłonięte przez naszą skórę. Gdy planujemy wyjazd w góry, również jest to obowiązkowy kosmetyk, ponieważ bardzo często bywa tak, że słońce odbija się od śniegu i łatwiej może dojść do podrażnienia skóry.

Źródło: https://www.alandis.pl/

kremy do cery trądzikowej

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here